Перед тим як обрати рюкзак, слід визначитися з цілями його використання. Від цього залежить які функції виконуватиме рюкзак. Існує величезна безліч видів рюкзаків в залежності від сфери їх застосування. Конструкція рюкзака визначає його призначення. Виділимо основні види рюкзаків:

  • Туристичні рюкзаки
  • Міські рюкзаки
  • Гірськолижні і штурмові рюкзаки
  • Вело- та бігові рюкзаки
  • Дитячі рюкзаки

Туристичний рюкзак

З вибору туристичного рюкзака починається будь-який похід, подорож, тривалий спортивний захід, сходження і т.д. Призначення рюкзаків для туризму - перенесення речей і спорядження різної ваги і об`єму. Щоб мандрівникові було комфортно носити вантаж, сучасні туристичні рюкзаки мають функціональну конструкцію, оснащені безліччю корисних аксесуарів і деталей, виготовлені з легких і міцних матеріалів. Конструкція туристичних рюкзаків дуже схожа, але існує ряд особливостей, на які варто звертати увагу при виборі рюкзака:

• об `єм;

• матеріал, з якого виготовлений рюкзак;

• анатомічні лямки і регульована спинка;

• розвантажувальний пояс для великих рюкзаків;

• фурнітура та додаткові аксесуари (чохол від дощу, відділення для питної системи, знімні кишені і клапани, системи кріплення і т.д.).

Залежно від тривалості походу або подорожі обирають об`єм рюкзака. Так, для походу на 3-4 дні підійде трекинговий рюкзак об'ємом 40-50 літрів. Такі рюкзаки зазвичай виготовлені з легких матеріалів, тому не розраховані на велику вагу вантажу і не мають додаткових кишень або петель для навішування додаткового спорядження. У таких рюкзаках варто звертати увагу на яку вагу вантажу вони розраховані. Для більш тривалих походів обирають рюкзаки об'ємом 50 літрів і більше. Такі рюкзаки зазвичай обладнані жорстким каркасом, лямками і розвантажувальним поясом анатомічної форми, регульованою спинкою, додатковими стропами, стяжками, петлями і системами кріплення для спорядження. Матеріал в таких рюкзаках міцніший, так як вони розраховані на більшу вагу вантажу. Ці рюкзаки мають найбільший попит завдяки своїй універсальності застосування і зносостійкості. Для трекінгу або одне - дводенних походів підійдуть рюкзаки від 20 до 40 літрів. Такі рюкзаки виготовлені як правило з полегшених матеріалів і не розраховані на важки вантажі.

Міські рюкзаки

Призначені для повсякденного використання в місті, при поїздках на роботу, навчання або на спортивні заходи. Такі рюкзаки як правило мають об`єм до 25 літрів і виготовлені з міцних зносостійких матеріалів. Існують шкільні та студентські рюкзаки для навчального приладдя, офісні - для робочих поїздок, з відділеннями для ноутбуків, планшетів, документів або інших необхідних речей, і мають функціональний органайзер. Сучасні виробники стежать за тенденціями моди і роблять не тільки зручні і функціональні, але і дуже стильні рюкзаки. Спортивні рюкзаки зазвичай схожі на великі туристичні аналоги, але тільки меншого обсягу і виділяються великою кількістю яскравих забарвлень.

Гірськолижні і штурмові рюкзаки як правило об'ємом до 40 літрів і мають високотехнологічну конструкцію. Спеціально розроблені для катання на лижах і сноубордах або для швидких штурмів гір. Мають додаткові відділення для лавинного устаткування і безліч точок кріплення і петель для льодорубів, снігоступів, лиж, сноубордів і розвішування спорядження. Такі рюкзаки виготовляються з полегшених матеріалів і мають спецефічну форму для більшої обтічності і прилягання до спини.