У списку обов'язкового спорядження для пригод, безумовно, буде туристичний ліхтарик. Він займає мінімум місця, має малу вагу, легко поміщається у сумці чи рюкзаку. Але в темний час доби допомагає вирішити багато завдань. І іноді без нього не обійтись.

Туристичний ринок пропонує моделі з різними функціями, починаючи від ультралегких налобних ліхтариків і закінчуючи великими кемпінговими лампами або цілими гірляндами, як у Biolite. Тут важливо вибрати модель відповідно до своїх вимог. Для бігунів та трейлраннерів не підходять громіздкі моделі, навіть якщо світло від них буде ідеальним, а на кемпінгу, навпаки, буде недостатньо компактного ліхтарика з низькою потужністю.

Навіщо потрібні?

Основне завдання ліхтаря – освітлювати. Як би банально це не звучало, але правильне освітлення полегшує життя на природі та вирішує завдання:

  • У поході при світлі від ліхтаря облаштовують табір, збирають дрова, встановлюють намет, готують вечерю.
  • Трапляється, що туристи не встигають дійти до запланованого місця табору і доводиться йти в темряві. Тоді ліхтарик освітлює стежку, можна підсвітити карту.
  • Увімкнений налобний ліхтарик допомагає знайти того, хто відстав від групи або загубився. Світло його налобника служить маяком для пошуковців.
  • Під час ультрамарафонів та вечірніх бігових тренувань використовують моделі з високою потужністю та мінімальною вагою. Потужний світловий промінь освітлює не лише стежку, а й простір навколо.
  • Альпіністи починають штурм вершин вночі або рано-вранці, їм без ліхтарів не обійтися. Компактні лампи допомагають не лише орієнтуватися на місцевості, а й підсвічувати рельєф та виступи, щоб безпечно пройти маршрут.
  • Спелеологи не вирушають до печер без потужних надійних ліхтарів.