Мотузка - невід'ємний атрибут в скелелазінні, альпінізмі, висотних роботах, спелеології, Арбористика, рятувальних і військових операціях, вітрильному спорті і т д. Все, що пов'язано з висотою так чи інакше пов'язане з використанням мотузки.

Існує велика кількість видів мотузок. Залежно від сфери їх застосування та характеристик які потрібні для виконання поставлених завдань, мотузки відрізняються діаметром, ступенем розтягування, розривної навантаженням, обробкою поверхні обплетення і сердечника, матеріалом, технологією плетіння.

Виділимо кілька основних типів мотузок представлених нашою компанією брендами Tendon, Singing Rock, Black Diamond:

Динамічні мотузки - з високим ступенем розтягування. Застосовуються в скелелазінні і альпінізмі для організації страховки спортсмена. Використовуються як на скелелазні стендах, так і в горах. При зриві мотузка розтягується, амортизуючи падіння і розподіляючи навантаження від ривка по всій довжині тим самим зменшує навантаження на страхувальне спорядження. Розтягування динамічної мотузки варіюється від 20% до 35% її довжини. Таким чином вдається уникнути серйозних травм від ривка при падінні або зриві скелелаза.

Динамічні канати можуть обробляється різними просоченнями, щоб захистити від води і мікрочастинок абразиву. Така обробка необхідна при використанні на відкритому повітрі, де висока ймовірність намокання від дощу або снігу. Діаметри динамічних мотузок від 7,0 мм до 11,5 мм.

Статичні мотузки - з низьким ступенем розтягування. Використовуються при постійній, статичному навантаженні, без ривків і зривів. В першу чергу вони призначені промислового альпінізму, рятувальних робіт, арбористика (кронування дерев), спелеології і Каньонінг, спортивного туризму. Діаметр статичних мотузок які використовуються в цих видах діяльності від 8 мм до 12 мм. Рідше застосовуються для спеціальних робіт діаметри 14 і 16 мм.

В основній масі використовуються канати діаметром 10-11 мм вони відповідають 90% вимог для виконання будь-яких завдань. Вони еластичні, легко в'яжуться у вузлах і мають розривні навантаження 2300-3100 кг в залежності від виробника, класу плетіння ниток обплетення, структури сердечника, застосовуваних матеріалів в оболонці і осерді.

Відмітна особливість мотузок Європейських виробників від Український це:

- використовувані матеріали і їх первісна хімічна обробка

- після тривалого використання не мають значної лінійної деформації (стиснення або як кажуть «всихання»)

- залишаються еластичними після тривалого використання

- мають ультразвукову запаювання кінців

- менше закручуються при використанні спускових фрикційних пристроїв через структури плетіння сердечника (співвідношення ниток з лівостороннім і правостороннім плетінням)

Конструкція мотузка має оплетку і багатожильний сердечник. Залежно від плетіння, матеріалу і просочення вона має різний ступінь стійкості до стирання, попадання абразивних частинок і вологи. Найбільш поширений матеріал для виготовлення статичної мотузки - поліамід.

Мотузки діаметром від 2 мм до 8 мм - використовуються як допоміжні і називаються репшнура. Такі канати не можна використовувати для страховки людини, організації руху, перил, переправ, підйому важких вантажів і тд так як мають мінімальний запас міцності.

Застосовуються для підйому інструментів, розвішування спорядження та інших допоміжних робіт де не потрібні великі розривні навантаження.

Термін служби статичної мотузки:

- при дотримань вимог від виробника зберігання -до 10 років

- при використанні - від 1 до 7 років в залежності від інтенсивності використання і пошкоджень.

- обов'язкова регулярна візуальна перевірка перед початком робіт на предмет потертостей, пошкодження обплетення або сердечника

Всі статичні мотузки які використовуються для висотних і рятувальних робіт проходять сертифікацію і мають протоколи випробувань.

Яхтові мотузки фірми Lanex - застосовуються як допоміжні мотузки в вітрильному спорті, віндсерфінгу, на яхтах, кораблебудуванні. Виготовляються з поліпропілену, арамида та інших спеціальних матеріалів.

Ці мотузки мають мінімальне або нульове лінійне розтягнення, не вбирають воду, стійкі до впливу ультрафіолету.

Для різних елементів швартового або біжить такелажу застосовуються спеціалізовані канати різних діаметрів.

Особливе місце в цьому великому списку займають спеціальні мотузки для рятувальників, військових цілей з додатковою металевою опліткою, пожежних (не горять мотузки з арамида), канати для евакуації з вертольотів.

Більш докладно про мотузках ми Вам розповімо в розділі блог. Корисні статті про те ка правильно доглядати і експлуатувати той чи інший канат, тонкощі виробництва, як вибрати потрібну мотузку для Ваших завдань, системи поліспастів і особливості роботи з альпіністським спорядженням і багато всього, що ми зібрали за більш ніж двадцятирічний стаж.

Ми команда професійних альпіністів, яхтсменів з великим досвідом роботи промисловими альпіністами і гірськими рятувальниками.

Зв'яжіться з нами зручним для Вас способом і ми дамо експертну консультацію або виконаємо будь-яке спеціальне замовлення згідно тендерних закупівель.

Підписуйтесь на нашу сторінку в соцмережах та youtube канал.

Список магазинів партнерів.