Збереження тепла та підтримання стабільної температури тіла – це одна з головних складових будь-якої outdoor-активності. Не важливо, чи катаєтесь ви на лижах, йдете в зимовий похід або просто гуляєте в парку, ваш організм має бути захищений від холоду.

Правильно підібраний по сезону та погоді одяг добре зберігає тепло. Але крім цього можна також використовувати і різноманітні аксесуари для зігріву. Хімічні грілки використовують для забезпечення тепла певних ділянок тіла – стоп, долонь, шиї, попереку. Вони – невеликі за розміром, але забезпечують організм необхідним теплом.

Як тіло втрачає тепло?

У нашому організмі тепло виробляють м'язи під час руху та інтенсивних тренувань. Чим інтенсивніше навантаження, тим більше енергії здатні виробити м'язи. Потім вона з кров'ю транспортується по всіх частинах тіла. Згадайте, як узимку під час швидкої ходьби зігрівається все тіло, хоча навантаження переважно припадає лише на ноги.

Та бувають ситуації, коли тепла в організмі недостатньо або воно виробляється у малій кількості. Причин цього може бути кілька:

  • Знижена активність (зимова риболовля, мисливство, повільна прогулянка, тактичні навчання у військових).
  • Нестача жирового прошарку на тілі людини. Доведено, що саме жир зберігає тепло, тоді як м'язи його виробляють.
  • Загальне виснаження організму або втома істотно знижують кількість тепла, що виробляється.
  • Неправильно підібраний одяг.

Всі ці фактори впливають на загальне самопочуття та теплорегуляцію загалом.

Найчастіше переохолоджуються долоні та стопи. Це зумовлено тим, що кров, доки доходить до кінцівок, частково остигає. Плюс, руки часто залишаються відкритими, деякі завдання незручно виконувати в рукавичках. А відкриті ділянки шкіри, як відомо, втрачають більше тепла, ніж закриті.

Для того, щоб запобігти переохолодженню або швидко зігрітися, все частіше використовують хімічні грілки. Вони дозволяють підтримувати комфортну температуру всього організму або окремих ділянок.

Сфери використання компактних грілок

Перший аналог хімічної грілки був використаний ще у 50-х роках під час війни. На основі хімічної реакції між залізним порошком та звичайною сіллю американський солдат зміг отримати тепло та не замерзнути під час бойових дій.

Сьогодні сольові грілки широко використовуються і в цивільному житті:

  • У туризмі для зігріву рук та стоп;
  • Під час прогулянок використовують невеликі портативні грілки;
  • У побуті знайшли застосування грілки для зігрівання спини, шиї та попереку;
  • З медичною метою – для прогріву м'язів;
  • Під час тренувань – щоб м'язи не охолоджувались між підходами.

Thermopad – одна з провідних компаній на ринку розробляє моделі грілок, які можна використовувати і під час активного проведення часу, і при зниженій активності.

Як працює хімічна грілка?

В основу роботи хімічної грілки покладено реакцію взаємодії певних складових, при якій виділяється тепло.

Компанія Thermopad використовує кілька реагентів:

  • Подрібнений залізний порошок. Вступаючи в реакцію з киснем, він виділяє велику кількість тепла;
  • Хлорид натрію, більше знайомий усім, як сіль. Основне її завдання – прискорення взаємодії складових, простіше кажучи, вона виступає каталізатором;
  • Деревне вугілля накопичує та утримує тепло від реакції. Також виступає каталізатором;
  • Вода – для прискорення реакції;
  • Вермикуліт – це глинистий мінерал, який, як і вугілля, утримує тепло.

Усі інгредієнти змішуються у певних пропорціях. Готову суміш пакують у м'яку оболонку з флісу. Такий матеріал відмінно зберігає тепло, приємний на дотик.

Готова грілка пакується в герметичний пакет. У такому стані без доступу кисню всі складові не взаємодіють між собою. Але варто тільки порушити герметичність зовнішньої оболонки, щоб до суміші потрапило повітря, як тут же починається реакція з виділенням тепла. Середня температура такої грілки буде близько 37-45 градусів. А сама реакція триватиме до 12 годин, залежно від вологості повітря та температури навколишнього середовища.

Типи похідних грілок

Залежно від типу реакції всі грілки можна розділити на:

  • Одноразові. Реакція між інгредієнтами відбувається лише один раз, але триває до 12 годин. Сюди можна віднести всі моделі грілок від Thermopad;
  • Багаторазові. В їх основі використовується перенасичений сольовий розчин. Усередині таких моделей знаходиться аплікатор (паличка, кружок), який і запускає хімічну реакцію. Після запуску грілка гріє близько двох годин, іноді більше. Після цього поступово реакція згасає, і грілка остигає. Щоб використати її повторно, необхідно протягом 10 хв кип'ятити її у воді.

Переваги хімічних грілок

Якщо порівнювати хімічні грілки з іншими типами обігріву під час outdoor-активностей, можна виділити ряд переваг:

  • Компактність. Виробники пропонують грілки різних розмірів, починаючи від невеликих кишенькових і закінчуючи обігрівальними поясами. Але кожна з моделей розробляється з огляду на те, що вона використовуватиметься під час руху або під основний одяг.
  • Доступність. Невисока ціна на складові забезпечує доступність хімічних грілок для різних верств населення.
  • Ефективність. Спортсмени, туристи та військові віддають перевагу хімічним грілкам за їхнє м'яке тепло та тривалість роботи.

Рекомендації щодо використання грілок

Більшість хімічних грілок видає температуру від 36 до 60 градусів. Це цілком комфортні показники для людського тіла.

Для того щоб забезпечити зігрівання всього тіла, важливо, щоб людина рухалася, таким чином кров доставлятиме тепло до різних частин тіла. В іншому випадку, при зниженій активності (наприклад, під час сну) можна отримати низькотемпературний опік. Він є результатом тривалого впливу джерела тепла на окрему ділянку тіла за зниженої активності. У такому випадку потрібно усунути джерело тепла, охолодити уражену ділянку та звернутися за медичною допомогою.

До складу хімічних грілок Thermopad входять безпечні для організму складові, але все ж таки варто дотримуватися деяких правил безпеки:

  • Термін придатності – кілька років. Він залежить від умов та місця зберігання. Важливо перед використанням перевіряти терміни. Ті грілки, термін яких минув, краще утилізувати. Якщо терміни використання ще тільки добігають кінця, то загальні характеристики можуть не відповідати заявленим. Така грілка все ж таки грітиме і видаватиме тепло: максимальна температура може бути вищою, а тривалість виділення тепла зменшиться.
  • Самостійно грілка не спалахує! Але якщо поруч є відкритий вогонь або концентрація чистого кисню, можливе загоряння.
  • Самі собою складові грілки не несуть небезпеки організму. Але якщо розкрити виріб, то вміст може потрапити на слизову оболонку або дихальні шляхи. У такому разі необхідно звернутися до лікаря.
  • Не рекомендується використовувати дітям віком до шести років. Це пов’язано з тим, що діти можуть самостійно пошкодити зовнішню оболонку грілки.

Хімічні грілки оцінили всі ті, хто так чи інакше стикаються з холодом: військові, спортсмени, туристи. Навіть молоді мами для прогулянок купують кишенькові грілки чи хімічні устілки у своє взуття.

Оптова компанія SMG – прямий постачальник хімічних грілок від німецького виробника Thermopad, Base Camp Украіна

Ознайомитись з повним асортиментом та купити хімічну грілку в Україні ви можете у магазинах.