Неможливо уявити похід, експедицію, полювання, риболовлю чи просто виїзд на пікнік без таких повсякденних речей як посуд. Ми його використовуємо щодня, а в умовах подорожі він повинен відповідати всім вимогам, які ми висуваємо до посуду, і довго служити вам у всіх віддалених точках планети.

Сьогодні на outdoor ринку представлений величезний вибір туристичного посуду з самих різних матеріалів: пластик, екопластик, силікон, нержавіюча сталь, алюміній, титан.
Посуд із пластику й силікону
Посуд з високоякісного харчового пластику і термостійкого силікону набув величезної популярності з початку 2000-х років. Чашки, миски і столові прибори з пластику і екопластику від
Light my Fire та Sea to Summit відрізняються малою вагою, компактністю і невисокою ціною.
Відносно компактності варто окремо відзначити складний посу
з силікону Sea to Summit, який в зібраному вигляді має висоту всього кілька сантиметрів.
Але головною незручністю такого посуду є неможливість ставити його на вогонь, і крихкість при транспортуванні в порівнянні з металевими мискам. Також потрібно відзначити, що пластиковий посуд складніше відмивати після жирної їжі в порівнянні зі сталлю та анодованим алюмінієм.
Посуд з нержавіючої сталі

Нержавійка по праву вважається самим екологічним металом в похідному посуді для людини. Нержавіюча сталь має високу хімічну стійкість, не вступає в реакцію з активними речовинами (соки, кислоти, спирти, луги), які виділяються продуктами харчування, не виділяє токсичні та інші шкідливі речовини при нагріванні.
Крім того, термоси, термокружки, кострюлі, чашки і миски з нержавіючої сталі
Tatonka, Sea to Summit та бренду 360 Degrees відрізняються максимальною міцністю і довговічністю.
Недоліком посуду з цього матеріалу є його вага - сталеві гуртки і тарілки мають істотно важчі в порівнянні з посудом з алюмінію або титану.
Посуд з анодованого алюмінію
Гуртки та миски з анодованого алюмінію мають відмінну вагу, гарну зносостійкість і вельми прийнятну ціну. При виробництві найчастіше використовується високоякісний авіаційний алюмінієвий сплав 7075.
Це найпоширеніший і недорогий матеріал для виробництва туристичного посуду. Великий асортимент кухлів, мисок, каструль різного об'єму, казанків і наборів, які задовольнять
будь-якого гурмана і естета в похідній кулінарії, представлені брендами Sea to Summit, Jetboil, Pinguin.
Практично весь туристичний
алюмінієвий посуд проходить антикорозійну обробку (анодування), яка крім запобігання окислення металу підвищує стійкість до дрібних подряпин.
Посуд з титану
Титан має відмінні антикорозійні властивості і успішно справляється з подряпинами і механічними пошкодженнями, його люблять ті, хто рахує кожен грам в рюкзаку.
Посуд з титану найлегший і міцний. В асортименті ми пропонуємо вам титанові системи приготування їжі
Jetboil, гуртки, ложки, ножі, виделки Sea to Summit та Light my Fire.
Недоліком титанової посуду є його ціна - миски, кружки і столові прибори з титану за своєю ціною перевершують свої алюмінієві і сталеві аналоги більш ніж в 2-3 рази.
У кожного матеріалу є свої переваги і недоліки. Який з варіантів обрати - питання особистих смаків та уподобань, місця подорожі і завдань, естетичних якостей і вашого гаманця. Вирішувати вам.
Приємних покупок та яскравих пригод!

Список магазинів де можна купити якісний туристичний посуд, на який є всі необхідні сертифікати якості.