Всупереч тому, що відпочинок на природі – це сам собою вихід з зони комфорту, але де б ми не були, ми намагаємось цей комфорт собі компенсувати. Кемпінгові меблі – це одна з головних складових зручностей поза межами дому. Навіть якщо це похід, де весь день потрібно йти, але ввечері або на привалі хочеться зручно сісти й розслабитись.

Кемпінгові меблі використовуються не лише на пікніках. Тривалі кемпінги на березі річки, дача, риболовля, посиденьки в дворі приватного будинку – у всіх цих випадках меблі для кемпінгу допоможуть не лише зручно розташуватись, але й створити затишок та комфорт.

Саме тому виробники пропонують величезний вибір кемпінгових меблів на будь-який смак та колір – компактні та громіздкіші, ультралегкі та важкі, з металу, пластику та навіть з дерева.

Типи кемпінгових меблів

Сьогодні можна купити стільці, табурети, крісла, шезлонги, розкладачки та багато іншого. Різноманіття типів меблів залежить від умов використання. Якщо є можливість транспортування, то більшість віддають перевагу широким кріслам, але якщо розмір та об’єм багажу обмежений, то в хід йдуть компактні стільчики для риболовлі.

Перед тим, як купити меблі для відпочинку, важливо визначитись з необхідним типом та форматом використання.

Стільці

Найпростіший та знайомий ще з дитинства – це складний стілець. Його використовують практично усюди: на риболовлі, в поході, на дачі, вдома, на кемпінгу. Кожного разу, коли вам необхідно присісти на природі, а умови для цього не підходять (мокро, холодно, волого, брудно), складний стільчик дає можливість комфортно розташуватись.

Сьогодні розрізняють складні стільці декількох видів:

  • Тринога – найпростіший варіант. В основі використана міцна тканина трикутної форми й три ніжки, які перехрещуються між собою. Переваги – компактність та простота використання, мінуси – не достатньо стійкий на різних поверхнях.
  • На чотирьох ніжках. Сидіння має прямокутну форму, а дві основи ніжок нагадують дві великі літери П. Стільчик зручний для рибалок, дачників. Плюси – велике сидіння, стілець стійкий на будь-якій поверхні, мінуси – займає більше місця, ніж тринога. Прикладом може бути Pinguin Jack Stool.
  • Кишенькові – найкомпактніші. Невеликий відрізок тканини натягується між металевими прутами. В складеному вигляді такий стілець можна покласти навіть в кишеню джинсів. Сюди можна віднести Pinguin Climber Stool.
  • З пластиковим сидінням використовуються в основному зі столами в комплектах. Такий варіант застосовують в бюджетних моделях. Головний мінус – вага користувача обмежена 80 кг.

Крісла

Мабуть, найпопулярніша серед відпочивальників категорія. Крісло для туризму – це наступний ступінь комфорту після стільця. Висока спинка та м’які підлокітники забезпечують комфорт та підтримку, дають можливість комфортно відпочивати далеко від дому.

Крісло складне займає більше місця, має більшу вагу, ніж стілець. Тому їх використовують в основному для кемпінгу, автотуризму, дачі. В похід їх брати не зручно, адже вони займають забагато місця. Хоча є моделі, такі як BaseCamp Compact або Pinguin Pocket Chair, які вирізняються компактністю та при цьому забезпечують комфорт на природі. Їх можна вмістити в бічну кишеню рюкзака й взяти з собою в нескладний похід.

За своєю конструкцією й системою складання крісла можна умовно поділити на:

  • Гармошки відрізняються особливою міцністю та надійністю каркаса. Вони витримують навантаження до 150 кг. Часто мають широке сидіння й підходять для людей великої комплекції. Корпус складається як гармошка, тому для транспортування вручну вони будуть не зручні. Але якщо запланований автотріп, то вони стануть в нагоді. Прикладом може бути Pinguin Director Chair, в складеному вигляді воно буде 8x77х54 см.
  • Парасольки – найпопулярніші крісла. Каркас такої моделі розкладається як парасоля. Запаковуються в складеному вигляді в довгастий чохол-тубус й займають мінімум місця в машині.

Для більшого комфорту виробники оснащують туристичні крісла кишеньками, підсклянниками, регульованими спинками, відкидними столиками. Все це призначено зробити відпочинок на природі максимально зручним та комфортним.

Столи

Для тих, хто любить поїсти на природі, ринок пропонує купити туристичний столик. Це набагато зручніше, ніж розкладати все на килимку чи пледах. Їх висоти достатньо, щоб комфортно сидіти на стільці або в кріслі, а стільниця може бути різного розміру, починаючи від компактного столика на двох і закінчуючи великими міцними столами для великих компаній.

Столики розрізняють за типом стільниці:

  • Суцільна стільниця – найгроміздкіший варіант, адже подорож або кемпінг передбачає, що меблі будуть займати мінімум місця в багажнику. Щоб розв’язати цю проблему, виробники зробили ніжки таких столів складними. В складеному вигляді його можна покласти на дно багажника. Pinguin Table M виконаний з суцільною стільницею й складними ніжками. Такий варіант підійде для сімейного відпочинку на природі, вікендів за містом, риболовлі.
  • Складна стільниця найчастіше складається навпіл, ніжки складаються всередину. Таким чином складена «валізка» може вмістити також і стільці. Такі столи мають прямокутну форму, підходять для великих компаній. Стіл зі стільцями Pinguin Furniture Set можна використовувати як на пікніку, так і на дачі.
  • Тканинні стільниці – оптимальне рішення для мінімалістів. Стіл займає мало місця, стільниця щільно натягується на каркас. На велику вагу такий стіл не розрахований, але для риболовлі чи мотоподорожей підійде.
  • Складна стільниця з алюмінієвих планок – ще один з варіантів компактних меблів. Такі столики для риболовлі та кемпінгу можна брати з собою навіть туди, де не проїде авто, адже стіл зручно запакований в спеціальний тубус-чохол. Надійний Pinguin Table L допоможе зробити відпочинок на природі комфортнішим.

Розкладачки

Для тих, хто не готовий спати в наметі на килимку, можна купити туристичну розкладачку. Вона за своїми характеристиками й комфорту не поступається гостьовому дивану, а за компактністю займе місця трохи більше, ніж складне крісло. При цьому вона не висока, її можна розмістити в кемпінговому наметі або використовувати на дачі. Прикладом такого похідного ліжка буде Pinguin Bed. В його основі використана міцна поліестерова тканина й каркас з алюмінію. Завдяки цьому воно витримує користувача вагою до 120 кг.

Кухні

Для прихильників тривалого кемпінгу або для тих, хто їде на відпочинок на природу на декілька днів, можна вибрати кемпінгову складну кухню. Це спеціальні тканинні шафи, які дають можливість комфортно організувати все кухонне приладдя, посуд, продукти. В їх основі використовується каркас з металевих трубок, тканинні стінки та полиці з ДСП. Pinguin Kitchen L – це ідеальний робочий столик для приготування їжі й зберігання продуктів. За необхідності її можна зачинити на блискавку, щоб туди не потрапили комахи.

Матеріали для кемпінгових меблів

Обираючи меблі для відпочинку на природі, важливо не забувати про умови їх використання. Адже зручність і комфорт – це хоча й важливі, але не ключові фактори вибору. Вони мають витримувати заявлену вагу користувача, не боятися вологи й болота, легко чиститись. Тому перед тим, як купити крісло для туризму чи столик, уважно вивчайте матеріали та конструкцію виробу.

Матеріали корпусу

Для того, щоб меблі довго вам прослужили й не зламались, для виготовлення їх корпусу використовують алюміній та сталь.

Алюміній – міцний легкий матеріал для корпусу меблів. Його використовують для виготовлення каркасів легких розкладачок, стільчиків та крісел. Також можна зустріти столи з алюмінієвим каркасом й навіть алюмінієвою стільницею, як це зробили в компанії Pinguin при розробці своїх столів Table S та Table L. Для полегшення самої конструкції стільницю зробили з алюмінієвих планок, а ніжки стола з алюмінієвої трубки збільшеного діаметра з тонкою стінкою. Таким чином, вдалось знизити вагу без втрати міцності. Анодований алюміній не боїться вологи, не піддається корозії.

Сталь – більш міцний варіант для каркаса. Її використовують для великих крісел, столів, кемпінгових розкладачок. В основі крісел BaseCamp Status та BaseCamp Hunter виробник використав сталеві трубки, завдяки чому меблі витримують великі навантаження. З недоліків сталі можна виділити велику вагу – такі меблі треба транспортувати на авто. Щоб знизити вагу конструкції, виробникам доводиться використовувати трубки меншого діаметру або з тоншими стінками, а це відображається на надійності виробу.

Формат з’єднання деталей залежить від моделі й призначення типу меблів. Це можуть бути гвинтові з’єднання, заклепки, пластикові з’єднання.

Щоб полегшити загальну конструкцію, багато хто з виробників використовує міцний пластик. З його допомогою з’єднують окремі елементи каркаса, роблять широкі підніжки, основу підсклянників.

Матеріали оббивки

Оббивку стільців, крісел та розкладачок виготовляють виключно з синтетичних матеріалів – нейлону та поліестеру.

Нейлон – міцний надійний тканий матеріал. Не боїться вологи, легко чиститься після забруднень. Для більшої міцності при його виготовленні використовують унікальне плетіння ріпстоп. Візуально воно схоже на тканинний каркас по всьому полотну з більш міцних ниток. Завдяки цьому, навіть якщо тканина була порізана чи проколота, то пошкодження не поширюється далі. З недоліків – нейлон без посилення може розтягуватись. Також чистий нейлон боїться ультрафіолетового випромінювання. Тому для виготовлення меблів його додатково просочують спеціальними захисними засобами. Це одна з причин, чому для прання та чистки кемпінгових меблів краще використовувати спеціалізовані засоби. Оскільки звичайні пральні порошки вимивають таке просочення.

Поліестер – міцний матеріал, який використовують для меблів, розрахованих на великі навантаження. Буває, як і нейлон, різної щільності, яка вимірюється в деньє. Чим вищий показник, тим щільніша тканина, тим більші навантаження вона може витримати. Наприклад, для виготовлення BaseCamp Hunter використали поліестер міцністю 600 деньє, завдяки чому крісло витримує навантаження до 140 кг.

Для деяких типів меблів використовують сітчасті вставки. Їх можна зустріти в кріслах BaseCamp Compact, Pinguin Pocket Chair, в кемпінговій кухні Pinguin Kitchen. Для їх виготовлення застосовують сітчастий поліестер, який не боїться навантажень, вологи, тертя, ультрафіолету. Сітка дає можливість кріслу «дихати», синтетична оббивка не парить в спекотний день.

Кемпінгові меблі – незамінна річ під час будь-якого відпочинку на природі, незалежно від того, чи то риболовля, кемпінг, пікнік чи відпочинок між підходами на скелях.

Перед покупкою важливо звертати увагу на конструкцію та використані матеріали. Провідні виробники кемпінгових меблів – чеська компанія  Pinguin та український молодий бренд BaseCamp – велику увагу приділяють не лише комфортності продукції, але й її міцності.

Гуртова компанія SMG є офіційним дистриб’ютором меблів для кемпінгу таких брендів як BaseCamp та Pinguin. На наших складах представлений найбільший асортимент їх товарів для кемпінгу та відпочинку на природі.

Купити кемпінгові меблі Pinguin та BaseCamp в Україні ви можете в магазинах.