Купуючи термобілизну Smartwool або Accap в туристичному магазині, ми бажаємо отримати комфорт при використанні в різних погодних умовах і, безумовно, хотіли б максимально продовжити збереження гідного зовнішнього вигляду та функціональність базового шару. Почуття комфорту залежить від правильності вибору типу термобілизни; що ж до тривалості життєвого циклу будь-якого одягу, він залежить від багатьох чинників і одним з найважливіших є правильний догляд, прання.

У догляді за функціональною білизною є кілька простих правил:

- Не допускайте сильного забруднення та накопичення запаху, перить термобілизну регулярно. Виробів із синтетики це стосується насамперед.

 - Дотримуйтесь рекомендацій виробника, текстових або вказаних у вигляді піктограм, на упаковці або пришитому до виробу ярлику. Вони можуть бути різними для різних матеріалів.

Синтетична термобілизна: допускається прання при температурі до 30°, відбілювання заборонено, не прасувати, хімічне чищення не допускається, машинне сушіння не допускається.

Термобілизна з вовни мерино: прання в теплій воді в щадному режимі, прати з подібними квітами, не відбілювати, машинна сушка на низькому рівні, допускається прасування на низьких температурах, не прасувати декоративні елементи, хімічне чищення не допускається.

- Перед початком прання виверніть білизну та шкарпетки на виворот – так краще виполощуться з матеріалу лушпиння епідермісу (частинки зовнішнього шару нашої шкіри).

- Використовуйте оптимально підібрану для даного виду тканини хімію, яку рекомендує виробник. Обирайте для термобілизни з вовни мерино – засоби для прання вовни; для догляду за синтетичними виробами – засоби для прання спортивних тканин або універсальні засоби.

Це можуть бути як відомі виробники побутової хімії, так і компанії, що спеціалізуються на виробництві засобів для outdoor ринку та спортивного одягу. Перить рідкими миючими засобами – вони краще виполіскуються із структури тканини.

Фото 4

Рекомендації щодо вибору та використання спеціальних миючих засобів можна отримати у продавців-консультантів у туристичних магазинах.

- Обирайте режим прання в пральній машинці з віджимом на мінімальних обертах.

- Як згадувалося раніше, не використовуйте машинну сушку. Сушіть термобілизну в розкладеному вигляді – так вона не розтягуватиметься.

- Не сушіть вироби на дуже розігрітих радіаторах/поверхнях, в деяких випадках від цього можуть залишитись сліди.

- І окрема порада туристам – не сушіть у поході шкарпетки дуже близько до вогню, синтетичні можуть оплавитись, а з вовни - просто згоріти.