В поході або на кемпінгу не завжди вдається з першого разу розвести вогонь. Дуже часто причиною цього є вологі дрова або відсутність навичок розпалювання. Хтось не вміє правильно збирати хмиз, хтось не враховує напрямок вітру, а комусь банально не щастить з погодою – дощ та вітер роблять свою справу. Але сучасні outdoor-магазини пропонують різні рішення – пальники, газові різаки, вощені серветки або навіть мисливські сірники, які горять довше звичних. Усе це розроблено, щоб полегшити вам облаштування кухні в поході або на природі за містом.

Крім цього для розведення вогню в складних умовах ви можете скористатись гелем для розпалу BaseCamp Burning Gel.

Молодий український бренд розробляє не лише килимки та меблі. Сьогодні все більшої популярності серед туристів набуває їх гель для вогню. Його вже гідно оцінили туристи, прихильники кемпінгу, ті хто часто відпочиває на дачі, і навіть військові. З ним ви легко розведете вогонь, закип’ятите воду або навіть розігрієте готову їжу.

Як користуватись розпалювачем Base Camp Burning Gel?

Вологі дрова не завжди «хочуть» швидко розгоратись, а деревне вугілля для мангалу вимагає жару або хоча б тривалого джерела вогню. Тож на пікніках або на дачі це може стати справжнім викликом для початків.

В таких випадках розпалювачка BaseCamp Burning Gel буде просто вашою паличкою-виручалочкою. З нею вам не потрібні спеціальні навички або вміння, щоб розпалити мангал або камін.

Для того, щоб швидко розвести вогонь достатньо:

  • Підготувати місце для вогнища – зачистити від сухої трави та листя землю або підготувати мангал;
     
  • Скласти дрова або насипати вугілля, намагайтесь це робити таким чином, щоб між окремими гілками залишалось достатньо простору;
     
  • Полити все це гелем для розпалювання, зазвичай, 20-30 мл достатньо для того, щоб розпалити середнього розміру мангал;
     
  • Зачекати 30-40 секунд, щоб рідина розтеклась по поверхні дров або увібралась вугіллям;
     
  • Підпалити сірниками або запальничкою.

Все, у вас є вогонь. В середньому гель буде горіти до 15 хв в залежності вд кількості використаного гелю. Цього часу достатньо, щоб ваші дрова розгорілись самостійно. Далі просто підкидайте гілки середньої товщини, щоб вони встигали підсихати на вогні.

Який буває гель для розпалювання?

Сьогодні в компанії BaseCamp пропонують купити гель для розпалювання в двох форматах тари:

  • Велика пляшка 500 мл для дачного/домашнього використання. Зручна велика тара забезпечує вас гелем на тривалий термін. Якщо ви маєте дачу, камін вдома, часто виїзджаєте на природу з мангалом або просто полюбляєте посидіти біля вогнища по вихідних, то це ваш варіант – її вистачить на тривалий термін.
     
  • Стіки по 20 мл зручні в транспортуванні, не займають багато місця, можна завжди носити з собою в рюкзаку. Це зручний варіант як для туризму, коли ви попали в погану погоду, так і для військових чи мисливців, коли треба швидко розвести вогонь і закип’ятити воду.

Що таке гель для розпалювання Base Camp?

Основу такого розпалювача складає висококалорійний густий гель. При горінні дає відмінне тепло та довго горить. Не димить, не залишає слідів, копоті або нагару. Не має запаху. Екологічна суміш відмінно виконує свою основну задачу – розпалює різні типи твердого палива, починаючи від вологих дров і закінчуючи пресованими брикетами для опалення домівок. Також такий гель часто застосовують для фондю.

Сухий спирт чи гель для розпалювання Base Camp?

Сухий спирт та гель для розпалювання мають багато спільного – обидва призначені для швидкого розпалювання вогню в складних умовах. Але при цьому рідкий розпалювач BaseCamp має певні переваги:

  • Довго горить. Середній час горіння однієї таблетки сухого спирту до 10 хв. А 20 мл гелю горять в середньому до 15 хв.
     
  • Максимальна температура. Сухий спирт дає точково температуру до 900 С, жар від гелю в середньому буде таким же, але його площа буде значно більшою, тобто за раз ви розпалюєте все вогнище, а не якусь одну точку.
     
  • Легкозаймистість. Таблетку треба прогрівати запальничкою або сірниками, в той час, як гель легкозаймистий, йому достатньо часток секунди щоб зайнятись.

Сфери використання гелю для розпалювання

Гель для розпалювання гідно оцінять всі типи аутдорщиків:

  • Туристи в горах. Сухі дрова не завжди вдається знайти. А якщо маєте стік гелю BaseCamp Burning Gel, то точно зможете розвести вогнище.
     
  • В кемпінгах, де зазвичай використовують вугілля.
     
  • На дачі для пічок та мангалів.
     
  • Для приготування фондю.
     
  • Для домашніх камінів. З розпалювачем ви швидко й без проблем створите затишну атмосферу.

Крім звичного усім нам розпалювання вогню, гель можна використовувати для розігріву їжі та кип’ятіння води. Попри те, що звучить це дивно, але гель дає достатньо тепла, щоб впоратись з такими задачами. Це зручне рішення в різних нестандартних ситуаціях – як от вимкнення електроенергії вдома, тривалі дощі в горах, військові відрядження. Такий процес не вимагає спеціальних навиків або спорядження.

Для зручності можна використовувати складну пічку від Base Camp та невеликі ємності для рідини.

Якщо будете застосовувати декілька маленьких ємностей, то будьте обережні – висококалорійна рідина швидко займається.

Для того щоб закип’ятити 0,5 л води вам знадобиться в середньому 30 мл гелю та до 10 хв часу. З переваг такого кип’ятіння – це відсутність диму, копоті, запаху, вогонь від розпалювача не боїться вітру, вологи.

Правила безпеки під час користування гелем Base Camp Burning Gel

Гель-розпалювач – це швидкозаймиста речовина, тому поводитись з ним слід обережно.

  • Зберігати треба в герметичній упаковці в недоступному для дітей місці.
     
  • Уже відкриту пляшку краще тримати подалі від нагрівальних приладів та джерел відкритого вогню.
     
  • При потраплянні на шкіру промити великою кількістю води.
     
  • При потраплянні на одяг перед розпалюванням ВАЖЛИВО переодягнутись, в іншому випадку одяг може спалахнути;
     
  • Термін придатності: необмежений.

Купити продукцію BaseCamp в магазинах України.