Грілки Thermopad: суть роботи та використання

Трохи передісторії компактних грілок

Початок 50-х, Корея, холодна зима. Американський солдат, щоб не замерзнути, використовує залізний порошок і звичайну сіль, щоб зігрітися. Він змішує складові у каністрі, куди також потрапляє кисень. В результаті хімічної реакції звільняється енергія, яка є тим джерелом тепла, яке не дає замерзнути хлопцю.

Згодом, у 1978 році, одноразові обігрівачі з'явилися на ринку у знайомому нам вигляді – невеликі, компактні. З розвитком технологій їх асортимент та різноманітність поповнювалися і на сьогодні, наприклад, в Японії налічується понад 150 видів грілок різного призначення. Їх можна використовувати для обігріву рук, ніг, спини, як накладки на сидіння та інші.

Тоді, у 50-ті роки, базові знання хімії та винахідливість урятували життя, а сьогодні на основі цих знань виготовляють компактні похідні грілки.

Як працюють грілки Thermopad

Хімічні термонакладки Thermopad складаються із суміші натуральних інгредієнтів, таких як:

 • залізний порошок (Fe). Під час реакції з киснем виділяється тепло, яке передається до зовнішньої оболочки;
 • сіль служить каталізатором;
 • активоване вугілля. Завдяки великій площі поверхні вугілля працює як каталізатор та як накопичувач під час виробництва тепла;
 • вода (H2O) прискорює хімічну реакцію;
 • вермікуліт (глинистий мінерал).

Інгредієнти змішують між собою дотримуючись пропорції і формують гранулят. Суміш пакують в оболонку з м'якого нетканого матеріалу – флісу.

Хімічна реакція полягає в простій концепції хімічного окислення. З'єднання кисню з інгредієнтами грілки генерує теплову енергію.

При відкритті порушується герметичність упаковки і всередину потрапляє повітря. Складові вступають у хімічну реакцію з киснем (окиснення), що міститься у повітрі. Щільний фліс обмежує об’єм кисню, який надходить усередину, тим самим контролює швидкість реакції.

4Fe+3O2+6H2O ––> 4Fe(OH)3

Після відкриття герметичного мішка нагрівання триває до 12 годин, залежно від виду грілки. При розробках моделей нагрівачів інженери бренду враховують теплообмін та теплоізоляцію окремих ділянок тіла. Хімічний обігрівач для шиї Thermopad Neck Warmer максимально нагрівається до 48 °С, а для тіла (Body Warmer) - до 63 °С. Температурні дані щодо кожної моделі виробник вказує на упаковці.

Особливості роботи компактних грілок Thermopad

Грілки Thermopad мають високу ефективність. Наприклад, моделі для пальців ніг виділяють до 35 ккал. Вони випромінюють вчетверо більше теплової енергії, ніж аналогічний електричний обігрівач.

Системи акумулювання тепла, що застосовуються у грілках Thermopad, більш ефективні, ніж електричні. Температура та тривалість нагрівання всіх вугільних обігрівачів регулюються різними параметрами. Таким чином, можна змінити подачу кисню, його кількість та суміш. Грунтуючись на тому, що залізо вступає в пряму реакцію з киснем, можна регулювати швидкість реакції і кількість тепла, що виділяється.

Навіщо потрібні похідні грілки?

Є прямий зв'язок між температурою тіла та станом імунітету. Коли організм охолоджується, уповільнюється кровообіг та судини звужуються. Через це імунний бар'єр знижується. У вірусів та інфекцій, які постійно знаходяться навколо нас, набагато більше шансів на успіх.

Тому, щоб підтримувати комфортну температуру тіла, потрібно використовувати компактні грілки. Вони зігрівають тіло, не дають йому охолонути. Під час прогулянок, тренувань та інших видів активності у холодний період компактні обігрівачі допомагають попередити переохолодження та зберегти здоров'я.

Є ряд факторів, що впливають на температуру тіла:

 • тонкий просторий одяг у холодний період;
 • гормональний дисбаланс в організмі;
 • втома та виснаження.

Також важливим фактором є відсоток жиру. М'язи самі по собі не зберігають тепло, вони лише сприяють руху кров і виробляти енергію (тепло). А ось жировий прошарок якраз і відповідає за збереження тепла. Середня норма жиру в тілі жінки становить близько 25%, а в чоловіків – 15%. Якщо його недостатньо, то людина частіше мерзне, їй для того, щоб зігрітись, знадобиться більше одягу. Але одяг здатний лише утримувати тепло, яке виробляє тіло. При зниженій активності м'язи не стимулюють кровоток, і тепла, яке виробляє тіло, недостатньо. У таких випадках обігрівачі здатні компенсувати та вирівняти дисбаланс по теплу у тілі.

Цікавий факт:

Ви не замислювалися, чому жінки мерзнуть частіше за чоловіків? Незважаючи на більший відсоток жиру у тілі жінок, м'язіва маса у них менше. Саме м'язи виробляють тепло, вони виконують завдання обігріву всього тіла. У зв'язку з цим долоні та стопи у дівчат частіше мерзнуть, ніж у хлопців. Ще одна причина – це тонка ніжна шкіра. Вона не здатна зберегти те тепло, яке виробляє тіло. Тонка шкіра швидше охолоджується, кровоносні судини звужуються і тіло спрямовує всю енергію на обігрів шкіри замість того, щоб зберегти тепло всередині себе.

Рекомендації щодо застосування грілок Thermopad

Умови ефективної роботи грілки

Хімічна реакція щодо виділення тепла залежить від кількох факторів:

 • Температури повітря;
 • Об'єму кисню, що надходить всередину;
 • Вологості повітря.

Ці фактори впливають на швидкість хімічної реакції та ефективність виділення тепла.

Також ефективність роботи грілки полягає у рівномірному розподілі тепла, яке вона виділяє. Кровоносна система повинна передавати тепло по всьому тілу, тим самим підтримуючи комфортну температуру без зайвих витрат енергії з боку тіла.

Але бувають ситуації, коли це ускладнюється. Під час сну чи зниженої активності кровообіг уповільнюється. Також проблемою може стати щільно притиснута до тіла грілка. У таких випадках кровоносна система не може поширювати тепло по всьому тілу. Воно концентрується на обмеженій ділянці шкіри. Результатом таких перегрів можуть бути «низькотемпературні опіки». У таких випадках необхідно охолодити ураження місце та звернутися за медичною допомогою.

Техніка безпеки під час використання грілок

 • Залежно від типу грілки, умов та місця зберігання, всі грілки можуть зберігатися кілька років.
 • Перед використанням перевірте термін придатності на упаковці.
 • Після закінчення терміну використання або ближче до зазначених на упаковці дат характеристики грілок можуть змінюватися: максимальна температура підвищиться, тривалість виділення тепла (роботи) зменшиться.
 • За умови дотримання умов зберігання та використання самозаймання неможливе!
 • Причиною займання може стати висока концентрація чистого кисню у поєднанні з великою кількістю відкритого вогню.
 • Інгредієнти грілок, устілок, поясів та бандажів нетоксичні, але якщо відкрити подушечку, вміст може потрапити у дихальні шляхи або на слизову оболонку.
 • Контакт з хімічними обігрівачами дітям віком до 6 років не рекомендован.
 • Інгредієнти в продукції нетоксичні, але при потраплянні в дихальні шляхи або проковтуванні окремих інгредієнтів слід якнайшвидше звернутися за медичною допомогою.

Де купити грілку для рук Thermopad