Британська компанія Rab входить в число топових виробників товарів для активного відпочинку. Туристи з усього світу вибирають одяг і спорядження Rab за якості, що дійсно важливі в екстремальних умовах: міцність, надійність, функціональність.

Асортимент бренду включає спальні мішки, пухові куртки, жилетки, штани та інший одяг і спорядження для альпінізму, скелелазіння, трекінгу, велоспорту. Компанія співпрацює з Polartec, PrimaLoft, Pertex, Gore-Tex. Речі від Rab носять всесвітньо відомі спортсмени.

У 70-х майбутній засновник Rab, тоді ще невідомий молодий альпініст Реб Керрінгтон, не уявляв подібних масштабів своєї справи. І навіть не тримав в руках спорядження подібного тому, що невдовзі створить сам же. Власне, з цього і почалася історія Rab: з бажання зробити щось принципово нове і краще для альпінізму, ніж було на ринку в поточний момент.

Старт: з найвищих гір світу — за швейну машинку

Тож, 70-ті. Реб Керрінгтон починає перші сходження. Гори рідної Шотландії він швидко переростає та йде підкорювати найвищі точки світу: Анди, Альпи, Гімалаї. І кожного разу стикається з однією і тією ж проблемою: доступне на той час спорядження не відповідає умовам, в яких його використовують. Доводиться все переробляти, щоб було зручніше і безпечніше.

Чергова експедиція, цього разу в Патагонію. Керрінтон прибуває в Буенос-Айрес та чекає свій багаж зі спорядженням. І тут новина: речі застряли в порту в Англії. Скільки доведеться чекати — невідомо. Тож Реб шукає тимчасову роботу. Місцевий знайомий бере його на швейну фабрику, де виробляють спальні мішки для армії. Реб Керрінгтон сідає за швейну машинку й опановує нову професію. А здобуті в Аргентині навички невдовзі застосовує для власної справи.

Від майстерні на горищі до всесвітньо відомого бренду

На початку 80-х Керрінгтон повертається в Британію й одружується. З народженням доньки грошей в сім’ї бракує, і молодий батько вирішує шити й продавати спальні мішки для туризму. Створені без професійного швейного обладнання, в майстерні на горищі, його вироби були кращі, ніж з крамниці: міцні, зручні, продумані до деталей

Місцева спільнота альпіністів гідно оцінила пошиті Ребом спальники. Пішли замовлення, і згодом виробництво перенесли у швейний цех. Поступово маленька справа переросла в серійне виробництво товарів для альпінізму й туризму. Розширюється асортимент, модернізується обладнання, патентуються нові технології. Бренд Rab стає відомим на всю Великобританію та поза її межами.

Rab — речі, створені й перевірені альпіністами

Реб Керінгтон стояв за кермом компанії до початку 2000-х. Паралельно з веденням бізнесу продовжував займатися альпінізмом. І не лише він. Співробітники Rab - це люди, захоплені світом аутдору.

Продукцію створюють на базі особистого досвіду і тестують в польових умовах. Це — один з головних принципів роботи Rab, якого дотримуються і після зміни власника. Так само одяг і спорядження бренду Rab залишаються взірцем зносостійкості, функціональності та високої якості.

Які речі брати в перший похід: одяг і спорядження

Новачки часто вирушають у гори, одягнені в джинси й светри, з важким рюкзаком, набитим непотрібними речами. Вони натирають мозолі в нових кросівках і швидко втомлюються через брак енергетичних перекусів. Як результат, такі походи залишають негативні враження. Правильна підготовка та добре підібране спорядження — запорука комфортного й безпечного перебування в горах. Британська компанія Rab є одним із провідних виробників товарів для активного відпочинку. Туристи з усього світу обирають одяг і спорядження Rab за його міцність, надійність і функціональність, які є незамінними в екстремальних умовах.

У цій статті ми розглянемо список необхідних речей, які слід взяти з собою в похід, щоб забезпечити комфорт і безпеку в горах.

Який одяг і взуття потрібні для походу?

  • Трекінгова футболка синтетична і/або термобілизна синтетична/мериносова. Базовий шар, швидко поглинає піт і сохне (відводить вологу з тіла).
  • Флісова кофта другим шаром. Зігріває, пропускає пар, мало важить, легка в догляді.
  • Тонка пуховка (куртка/жилет) — замість/додатково до фліски або замість ходової куртки (в сухі безвітряні дні)
  • Куртка мембранна / софтшелл або вітровка + дощовик для захисту від вітру та опадів.
  • Термоштани і/або трекінгові штани / легінси / шорти — з високим широким поясом, не сковують рухи.
  • Трекінгові шкарпетки синтетичні або мериносові. Добре сидять, не перекручуються і не натирають, повітропроникні, швидко сохнуть, міцні.
  • Трекінгові кросівки або черевики — з жорсткою підошвою, підтримкою гомілкостопу, з мембраною/ні залежно від умов походу, розношені, на 1-1,5 р. більше звичайних.
  • Панама / кепка від сонця й мілкого дощу або шапка /балаклава на холодний сезон.

Що брати в похід з ночівлею?

  • Намет. Відповідного кількості людей розміру, вітро- і водостійкий, міцний, легко збирається. Оптимальна вага — 2-4 кг. Ультралегкі намети більш тендітні й дорогі, а 5 кг+ орієнтовані на кемпінг.
  • Килимок і подушка. Ізолюють від холодної, твердої, нерівної поверхні. Подушка не обов'язкова, але додає +100 балів до комфорту.
  • Спальний мішок по сезону + лайнер/вкладиш. Вказана температура комфорту має бути нижчою за очікувану температуру повітря вночі. Для вологих умов, літа беріть спальник з синтетичним наповнювачем, для сухої холодної погоди — пух.
  • Комплект одягу для бівака і сну: термобілизна, шкарпетки/чуні, тонка шапочка і рукавички.

Що потрібно для приготування їжі в горах?

  • Пальник газовий / система приготування їжі і/або засоби для розведення вогнища.
  • Посуд — універсальний, легкий, міцний: кілька кружок різних розмірів з вогнетривких матеріалів (нержавійка, анодований алюміній, титан); компактні й легкі миска й кружка (харчовий силікон, пластик та ін.), ложка, вилка, ніж.
  • Набір продуктів на кожен день походу +1 (на випадок НП): крупи швидкого приготування, сублімовані (сушені) продукти, консерви в пакетах, калорійні перекуси (батончики, джерки, солодощі тощо).

Для гігієни та здоров'я в поході

  • Сонцезахисний крем (чим вище підіймаєтеся, тим вище SPF).
  • Спрей від кліщів, комарів та інших комах.
  • Аптечка зі знеболювальним, антигістамінним, жарознижуючим, засобами для обробки ран, від отруєння.
  • Мило, шампунь (або мультифункціональний засіб) — в бруску або міні-флаконі, бажано з безпечним для довкілля складом.
  • Універсальний зволожуючий крем, гігієнічна помада, засіб від натирань.
  • Кілька рушників з мікрофібри — на відміну від махрових, легкі та компактні, добре поглинають вологу і швидко сохнуть.
  • Зубна паста і щітка, туалетний папір, маленька лопатка, засоби для інтимної гігієни.
  • Вологі серветки, сухий душ, хлоргексидин — щоб швидко освіжитися, змити бруд і усунути неприємні запахи, коли неможливо помитись.

Безпека, навігація та інше:

  • Телефон і повербанк, батарейки, навігатор, паперові карти, компас.
  • Ліхтарик мінімум один (налобний/ручний), кемпінгові лампи.
  • Набір для швидкого ремонту одягу й спорядження.
  • Свисток, рятувальна термоковдра.
  • Трекінгові палиці.
  • Сидушка-пінка (для бівака і коротких стоянок).

І, звичайно ж, потрібен туристичний рюкзак відповідного об’єму. Важливо не брати зайвого: багаж не повинен перевищувати 25-30% вашої ваги. Рюкзак має бути з регульованими ременями, вентиляційними вставками, великою кількістю відділів.