Однією із проблем, з якими доводиться зіштовхуватися під час літнього відпочинку, є комахи – різноманітні мошки, комарі, гедзі та інші. Ці дрібні дзижащі істоти кусають, смокчуть кров або просто надокучають під час посиденьок біля багаття або прогулянки в парку.
А якщо ви зібралися в гори чи похід? Там вони також є. Крім цього, будь-яка активність біля водойм, особливо влітку, також супроводжується комарами або мокрецями.
Але за правильної підготовки, цю проблему можна вирішити. Виробники сучасного спорядження пропонують різні рішення:
- Спеціальний сітчастий одяг. Він одягається поверх основного, добре пропускає повітря, «дихає», при цьому захищає від комах. Можна купити сітчастий костюм, який буде актуальним під час походів у вологому кліматі, або просто вибрати накидку на панаму, яку можна використовувати і на кемпінгу, і в горах.
- Одяг, оброблений спеціальними засобами. Таке технологічне рішення досить дороге у процесі створення. До того ж, дуже важливо дотримуватися рекомендацій виробників по догляду та пранню.
- Різні спреї та креми. Наносяться безпосередньо на шкіру.
- Фумігатори. Працюють від мережі 220В або на акумуляторах, поширюючи діючу речовину.
Захист від комах Base Camp
Український виробник туристичного та кемпінгового спорядження компанія Base Camp представила свою лінійку захисних засобів. Сюди входять:
- Захисний крем BaseCamp DEET 34% Cream;
- Спрей BaseCamp DEET 50;
- Просочення для одягу BaseCamp MGP Spray;
- Фумігатор BaseCamp Max Repel.
Як працює захист від комарів Base Camp?
Основу більшості типів захисту від BaseCamp становить ДЕЕТ. А якщо бути більш точними, то діетилтолуамід (C12H17NO) – це речовина, яка блокує рецептори комахи. При застосуванні засобів на основі ДЕЕТ комарі та мошки просто не відчувають запаху людини, відповідно і не кусають. Залежно від відсоткового співвідношення діючої речовини у складі, засіб може працювати від 4 до 8 годин поспіль. Також це впливає на його «агресивність» дії – так, наприклад, засоби із змістом:
- ДЕЕТ до 50% – м'які за своєю дією, підходять для захисту дітей. Сюди можна віднести крем BaseCamp DEET 34% Cream.
- 50% – підходять для тропіків, підвищеної вологості. Надійно захищають від укусів комах. У лінійці українського виробника в цій категорії представлений спрей Base Camp DEET 50, який захищає тривалістю до 10 годин.
- Вище 50% – найнадійніші. Найчастіше їх використовують проти москітів у тропіках чи у дуже вологому кліматі. Останні роки такі засоби набули особливої популярності серед туристів-водників і навіть тих, хто ходить влітку до Карпат.
Крім засобів, що наносяться безпосередньо на шкіру, варто відзначити просочення для одягу. Найчастіше у їх основі використовують Permethrin (перметрин). Такі просочення наносять на одяг та спорядження. Терміни «роботи» варіюються від кількох тижнів до кількох місяців залежно від виробника. Бренд BaseCamp розробив просочення Base Camp MGP Spray.
Особливості захисту від комах BaseCamp
BaseCamp DEET 34% Cream – крем, що підходить і для дорослих, і для дітей. Вміст діючої речовини 34%, завдяки чому захист працює до 8 годин. Якщо говорити про особливості кремів як захисту, то можна виділити такі плюси:
- Економія у процесі використання. При розпиленні спрею частина захисту просто розсіюється в повітрі. Крем дозволяє використовувати лише необхідний об'єм.
- Захист спорядження. Під час використання деяких спреїв виробники вказують на небезпеку для технологічних просоченнь тканин. Крем наноситься тільки на відкриті ділянки шкіри.
- Можна наносити на обличчя. При використанні спреїв завжди залишається ризик потрапляння захисту в дихальні шляхи. При використанні крему невелику кількість потрібно розтерти в долонях та нанести на шкіру.
Головною особливістю використання крему є час на його всмоктування. Перед виходом з дому потрібно нанести захисний засіб на шкіру і почекати 20-30 хвилин, щоб шкіра його повністю ввібрала. Так вдасться уникнути липкості та підвищити рівень захисту. Ще один плюс на користь кремів – вони довше тримаються на шкірі, не "бояться" вашого поту та вологи. Тому ідеально підходять для активностей у спеку.
Base Camp DEET 50 – захист від комах у формі спрею. Завдяки вмісту діючої речовини в обсязі 50% надійно захищає від комарів, мошок, ґедзів, ідеально підходить для тропіків та вологого клімату. «Працює» до 10 години поспіль. Не підходить для дітей, та людей, які годують та алергіків. Зазвичай, одного нанесення вистачає на цілий день, але якщо ви багато потієте або проводите час на воді, доведеться повторювати процедуру нанесення через кожних кілька годин.
Base Camp MGP Spray – просочення для одягу на основі перметрину. Можна використовувати як для обробки одягу, так і спорядження. Забезпечує захист до 4 тижнів. У вологому кліматі обробку потрібно проводити частіше. Середня витрата становить 300 мл на 3м2.
Для обробки потрібно рівномірно нанести засіб на тканину, дати просохнути. При попаданні в очі або дихальні шляхи промити великою кількістю води та звернутися до лікаря.
З мінусів Base Camp MGP Spray – небезпечний для бджіл.
BaseCamp Max Repel – портативний фумігатор. Працює на акумуляторах, тому чудово підійде для пікніків та кемпінгів біля водойми. Завдяки компактним розмірам та малій вазі також його оцінять мисливці, рибалки та туристи. Розрахований на дві стандартні «пластинки». Для більшої зручності має два режими роботи. У процесі роботи виділяє у повітря діючу речовину, яка відлякує комах і абсолютно нешкідлива для людини.
Кому підходить захист від комарів BaseCamp?
Вибираючи тип захисту від комах важливо звертати увагу на його склад та призначення. Так, наприклад, одні засоби відмінно підійдуть для використання для дітей та людей з чутливою шкірою (BaseCamp DEET 34% Cream), а другі надійно захищатимуть у тропіках або біля річки (Base Camp DEET 50).
Високий вміст DEET у складі захисту може викликати алергічну реакцію у людей із чутливою шкірою. Тому важливо звертати на це увагу.
Якщо ви військовий або активно займаєтеся на свіжому повітрі і не маєте можливості часто наносити захист на шкіру, зверніть увагу на спреї з високим відсотком діючої речовини. Крім цього, виробники до складу додають так звані закріплювачі. Завдяки їм захист працює тривалий час, не змивається потом і водою.