Бажання
Добавьте товары в желания
Краще і перевірене туристичне спорядження від офіційного дистриб'ютора
0
Мій кошик

Історія бренду SOG

Компанія SMG - офіційний представник бренду SOG в Україні. Ножі мисливські, туристичні, мультитули купити або замовити в магазинах-партнерах з гарантією від офіційного постачальника або з доставкою в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Львові, Житомирі, Рівному, Вінниці, Луцьку, Чернівцях, Чернігові, Полтаві, Івано- Франківськ, Черкаси, Чернівці, Хмельницький.

Список магазинів.

Спенсер Фрейзер сьогодні відомий всім любителям і знавцям мистецтва створення спеціальних тактичних ножів. А починалося все цілком просто - з захоплення Фрейзера екіпіровкою, спорядженням солдатів і зброєю часів в'єтнамської війни. Сокирами і ножами він почав цікавитися раніше, коли був бойскаутом. Однак дитяче хобі тільки спочатку залишалося лише хобі. Фрейзер закінчив Лос-Анджелеський університет за спеціальністю математика, а потім захопився професійними аудіопристроями, відкривши власну контору з випуску аудіосистем і гучномовців. Далі він потрапив у відділ досліджень авіакосмічної корпорації Northrop-Grumman, де брав участь в розробці знаменитого бомбардувальника-невидимки "Стелс". І тоді ж захопився дизайном, пройшовши навчання у відомих майстрів.

Перший ніж, з якого почалася колекція Спенсера Фрейзера і вся компанія, колись був розроблений для загонів спеціального призначення MACV-SOG, які виконували спеціальні завдання в гарячих точках.

Історія цього ножа дуже цікава. Загони Military Assistance Command Vietnam - Studies and Observation Group ( «Загін вивчення і спостереження при управлінні військової допомоги В'єтнаму»), вони ж MACV-SOG були сформовані США в 1964 році під час В'єтнамської кризи. Завданням загонів було виконання таємних операцій на території Південного Китаю, Лаосу, Камбоджі та В'єтнаму. У засобах для досягнення цілей загони спецназу були обмежені. У разі, якби який-небудь загін зазнав невдачі, Міністерство оборони США заперечувало б будь-який зв'язок з ним. Тому вся екіпіровка MACV-SOG була виготовлена не американськими фірмами виробниками екіпіровки. Це було шведська, бельгійська і навіть радянська вогнепальна зброя. Завжди враховувався досвід і думки бійців SOG. Якщо не вдавалося знайти підходяще спорядження для виконання завдань, воно проектувалося і необхідні його елементи замовлялися на японських підприємствах. Так з'явилися спеціальні види мачете, ножів, рюкзаків, накидок.

Ножі для SOG пройшли безліч випробувань, перш ніж знайти свою остаточну форму, яку ми бачимо зараз. Так, в процесі «експлуатації» дерев'яні рукояті були замінені на складані шкіряні, так як дерево натирало мозолі на долонях бійців, а на рукояті були зроблені виїмки для пальців, щоб ніж було легко утримувати в руці. Гарда ножа придбала таку форму, щоб лезо з легкістю можна було витягнути в разі, якщо воно застрягне в цілі після удару. Спочатку були створені дві модифікації ножа з різною довжиною леза (7 і 6 дюймів). Випуск ножа був замовлений японській фірмі Yogi Shokai Trading Co.

Треба сказати, що до наших днів збереглося дуже мало оригінальних ножів - велика їх частина або зробилася непридатною (вкрай несприятливі умови експлуатації), або була загублена. Ці ножі дуже цінуються колекціонерами. Сьогодні вартість примірників, що "вижили" варіюється від двох з половиною до п'яти тисяч доларів США.

Фрейзер, який колекціонував зброю, екіпіровку та обмундирування часів війни у В'єтнамі, був захоплений екземпляром ножа, який потрапив до нього. І тоді народилася ідея відтворити легендарний клинок.

Спочатку Спенсер звернувся в компанію Randall Knives, котра займалася виробництвом того ж виду ножів, до якого якраз і належав ніж SOG. Фахівці фірми назвали термін у три роки, необхідний для запуску нової моделі у виробництво. Це було занадто довго. Тоді він відправився в Японію, на батьківщину свого ножа. І саме тоді було покладено початок історії компанії SOG, створеної для виготовлення однієї єдиної моделі ножа.

Ножі SOG стали продаватися, однак темпи продажів були вкрай низькими через високу ціну - до 189 доларів за штуку. Необхідно було щось зробити для утримання розвитку фірми, і Фрейзер вирішив зайнятися розробкою нових моделей ножів, які користувалися б великим попитом не тільки серед військових

Спенсер Фрейзер вважає, що в основі успіху компанії і його ножів лежить їх дизайн. Кожен ніж він розглядає як живу істоту, а головним завданням конструктора вважає знаходження гармонійної форми клинка, що часто є більш складним завданням, ніж розробка технічного втілення задуму художника.

Але дуже важлива й інша складова успіху - матеріали і технології. Ніж повинен ідеально виконувати свої прямі обов'язки, а для цього необхідні найсучасніші рішення і обладнання. Прикладом вдалого поєднання дизайну і практичності є розроблене камуфляжне «тигрове» покриття клинків на основі нітриду титану. Воно не тільки ефектно виглядає, але і є одним з найбільш міцних і довговічних покриттів.